Evlerde, restoranlarda, iş yerlerinde ya da otellerde bulunan şöminelerde, uzun süren sıcak yaz döneminde sık kullanılmaması sebebiyle tıkanmalar yaşanabilmektedir. Dış etkenler ve hava değişimleri nedeniyle şömine bacası içinde biriken kurumlar, şömine bacasının tıkanmasına sebep olmaktadır.

Şömine bacasının tıkanması ve şömine baca temizliğinin yaptırılmaması durumunda; dumanı çekemeyen şömine bacası, dumanı geri iterek odanın içine dolmasına sebep olabilmektedir. Siz ve sevdiklerinizin sağlığını koruyabilmek için İtfaiye Başkanlığı’nca zorunlu kılınan şömine baca temizliği ile hayati risk taşıyan karbon monoksit gazı zehirlenmelerinin, baca tutuşmalarının ve yangın riskinin önüne geçilebilmektedir. Avrupa standartlarına uygun, son teknolojiye sahip ve çevre dostu temizlik ekipmanları ile Türkiye’nin her yerinde şömine baca temizleme hizmeti için Karbeyaz Baca Kanalizasyon Temizleme’yi güvenle arayabilirsiniz.

İlgili yasa gereğince baca temizliği ve şömine baca temizliğinin yeniden yapılma süresi kullanılan yakıt türüne göre değişkenlik gösterse de, itfaiye tarafından iki ayda bir şömine baca temizliği yaptırılması zorunlu kılınmıştır. Uzman, güvenilir ve güler yüzlü ekibi ile müşterilerine şömine baca temizleme hizmeti veren Karbeyaz Baca Kanalizasyon Temizleme, aynı zamanda şömine bacasının periyodik temizliğini yapmaktadır.

sominebacatemizleme-karbeyaz